Masaj

Masaj, binlerce yıldır tıbbi anlamda kullanılan hem zihnen hem de fiziken rahatlamamızı sağlayan en önemli terapi yöntemlerinden biridir. Kasların dinlenmesini ve gevşemesini sağlayan masaj ayrıca bedeni canlandıran bir çeşit meditasyon olarak da görülebilir.

Medikal Masaj: Kişinin isteğine bağlı olarak ağrı hissedilen bölgeye yapılır. Yine isteğe bağlı olarak 20 dakikayla 1 saat arası sürer.

Şiatsu Masajı: Şiatsu masajının amacı enerjinin dağılımındaki dengesizliği ve dengesizliğin sonuçlarını ortadan kaldırmaktır. Uygulama genel olarak dokunma, basınç uygulama, sallama, hafif darbeleme, esnetme ve eklem çalıştırma tekniklerinin hepsini içerir. İki insan arasındaki enerji alışverişi sonucunda hastanın beden enerjisinin hareketlenmesi amaçlanır. Uygulaması aslında basit ve pratiktir. Şiatsu masajı insana hafiflik, huzur ve dinçlik verir. Kas dokusunun esnekliğini arttırmaya yarar. Şiatsu masajı baş ve sırt ağrılarına iyi gelir. Zihni berraklaştırır ve düşünme hızınızı artırır.

Relax Masajı: Hafif ve yumuşak bir masajdır. Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yoğunluk sıkıntılarında kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür. Önemli olan masaj yaptıran kişinin rahat keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesinin sağlanabilmesidir.

Derin Doku Masajı: Derin doku masajı, kas ve fasya denilen bağ dokusundaki ciddi gerginlikleri rahatlatmak için tasarlanmıştır. Teknik derin dokuyu hedef alır. Genellikle sorunlu doku alanları gergin ve spazmlı kaslar üzerinde durulur. Kronik ağrıları azaltır. Stres ve kan basıncı üzerinde olumlu etkisi vardır. Serotonin (mutluluk) hormon salınımını uyarmasıyla mutluluk ve iyi duygular hissetmeye neden olur. Yaralı kaslar için tedavi olarak kullanılır. Spor yaralanmaları için kullanılır etkisi çok yüksektir.

Aroma Terapi Masajı: Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarından kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır . Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip masajdır. İyi geldiği sıkıntılar ise şöyledir; Bel ve sırt ağrısı, eklem iltihaplanmaları, romatizma, spor yaralanmaları, kas ve eklem rahatsızlıkları(burkulma, incinme) stres, anksiyete, huzursuzluk, gerginlik, uykusuzluk, baş ağrısı, migren, solunum, dolaşım ve sindirim sorunları, kulak burun boğaz.

Ayak Masajı (Refleksoloji): Vücudumuzun sinir uçlarının yaklaşık olarak 7.000 tanesi ayak tabanlarımızda bulunmaktadır. Ayaklarımız aynı zamanda tüm sinir uçlarının sonlandığı yerdir. Refleksoloji genellikle ayak bölgesine özellikle de ayak tabanına uygulanarak yapılan bir masaj ve tedavi yöntemidir. Masaj sonrası tüm bedene yapılmış etkisi verir . Kan dolaşımı hızlanarak vücudun kaliteli bir dinlenme seansı yaşaması sağlanır. Gerilim ve stresiniz azalır. Uyku kalitesini artırır.

İsveç Masajı: Vücuda kısmen (lokal) veya tamamen uygulanan klasik masaj ile dolaşım hızını arttırarak dokuları-hücreleri canlandırır, dolaşımı düzenler, kas gerilimini azaltarak konsantrasyonu güçlendirir. Önemli olan masaj yaptıran kişinin günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulmasına yardımcı olmak; rahat ve keyifli bir ortamda kendini zinde ve dinlenmiş hissetmesini sağlayabilmektir. Genellikle masaj yağı ile yapılır ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da klasik masaj uygulamak mümkündür.

Masajlarımız istediğiniz süre kadar yapılmaktadır.

İLETİŞİMDE KALIN!

Mail listemize abone olarak kampanyalardan haberdar olun...